HOME
 - 
blog
 - 
Gdzie najlepiej zamieszkać w Poznaniu? Analiza lokalizacji

Gdzie najlepiej zamieszkać w Poznaniu? Analiza lokalizacji

Poznań będący w ostatnich latach miastem, które wyjątkowo dynamicznie się rozwija, przyciąga coraz więcej osób mieszkających tam na stałe lub szukających mieszkań do wynajęcia w związku z pracą. Które dzielnice Poznania warto wziąć pod uwagę poszukując lokalu dla siebie i gdzie się najlepiej mieszka w stolicy Wielkopolski?

Winogrady, Wilda i Jeżyce – najatrakcyjniejsze dzielnice Poznania

Do cenionych dzielnic Poznania zaliczane są od dawna takie miejsca, jak Winogrady, Wilda czy Jeżyce. Wszystkie mają wyjątkowo dobrze przemyślaną komunikację, pozwalającą szybko dotrzeć do centrum miasta.

Pięknie położone w najwyższym punkcie Poznania Winogrady to nie tylko spora liczba osiedli, ale przede wszystkim jeden z najpiękniejszych parków tego miasta – Park Cytadela. To miejsce chętnie odwiedzane przez fanów historii, ale i aktywnego spędzania czasu. Winogrady mają zresztą więcej do zaoferowania miłośnikom sportu: blisko stąd do tzw. “wartostrady” pozwalającej na wycieczki rowerowe nad brzegiem rzeki czy plaży miejskiej. Dzielnica ma rozbudowaną infrastrukturę handlową i bogatą ofertę edukacyjną, dzięki czemu często poszukują mieszkań tutaj rodziny z małymi dziećmi. Jest również oceniana jako jedna z najbezpieczniejszych dzielnic Poznania.

Dzielnice Wilda oraz Jeżyce również kuszą mieszkaniem blisko centrum, Starego Miasta i kilkoma liniami tramwajowymi, którymi wygodnie można poruszać się po całym Poznaniu. Jeżyce w ostatnich latach zyskały miano dzielnicy modnej. Rewitalizacja zniszczonych kamienic spowodowała, że pojawiło się tutaj mnóstwo nowych punktów gastronomicznych, a same Jeżyce nadal zachowały charakter nieco mniejszego, odrębnego miasta w wielkim Poznaniu. Z Wildy i Jeżyc wszędzie jest blisko, zarówno do dworca kolejowego, jak i na lotnisko, na które dojazd zajmuje 15 minut. Bogata oferta handlowa i edukacyjna powoduje, że to dzielnice chętnie zamieszkiwane przez osoby, które lubią szeroki wybór sklepów, szkół i innych atrakcji, jakie oferuje duże miasto. Z Wildy blisko nad Wartę, z coraz bogatszą ofertą rekreacyjno-kulturalną przygotowywaną nad rzeką. Kursuje tu Tramwaj Wodny, działają plaże miejskie i wypożyczalnia sprzętu wodnego. Na plaży miejskiej Wilda można także pograć na boisku wielofunkcyjnym lub pogrillować ze znajomymi. Z Jeżyc natomiast można szybko dojechać na otaczające Poznań jeziora, które w lecie stają się miejscem wypoczynku dla mieszkańców miasta. Jeziora Kierskie, Strzeszyńskie i Rusałka zachęcają fanów żeglarstwa i kąpieli, a zimą można korzystać na nich z bojerów, ice-boardów czy paralotni na łyżwach bądź nartach.

Śródka – siła rewitalizacji

Rosnącą popularnością może w ostatnich latach cieszyć się także Środka, nieco zapomniana przez lata dzielnica Poznania. Sąsiaduje ona z Ostrowem Tumskim, Komandorią, Zawadami i Berdychowem, a jej zabudowa została objęta ochroną konserwatorską, została bowiem wpisana do rejestru zabytków. Nowe życie Śródki zaczęło się w 2007 roku, kiedy otwarto znowu most Biskupa Jordana, łączący dzielnicę z Ostrowem Tumskim. Stał on się miejscem wielu interesujących inicjatyw kulturalnych, a cała dzielnica objęta programem rewitalizacji zyskała większe uznanie wśród osób poszukujących tu mieszkań. Ze Śródki blisko także do jednego z ulubionych miejsc wypoczynku poznaniaków – Jeziora Maltańskiego, gdzie znajduje się centrum sportów wodnych i działają Termy Maltańskie oferujące wypoczynek w basenach i saunach.

Strzeszyn – dzielnica dla wielbicieli zieleni

Do zyskujących popularność dzielnic Poznania należy także nieco oddalony od centrum Strzeszyn, gdzie w ostatnich latach powstają nowe inwestycje mieszkaniowe. Mimo problemów z komunikacją miejską, która do tej pory szwankuje w tej okolicy i brakiem wystarczającej infrastruktury szkolnej oraz przedszkolnej, dzielnica cieszy się uznaniem swoich mieszkańców, którzy do jej zalet zaliczają bezpieczeństwo, mnóstwo terenów zielonych i przyjazne sąsiedztwo. Ze Strzeszyna szybko dostaniemy się również nad okoliczne jeziora, a dynamiczna rozbudowa tej części Poznania pozwala wierzyć w uruchomienie linii komunikacji miejskiej, które pozwolą dotrzeć z niej do centrum.

Duże miasta są miejscem niezwykle atrakcyjnym pod względem opłacalności inwestycji w mieszkanie. Kupienie nieruchomości z myślą o późniejszym jej wynajęciu może przynieść nie małe korzyści finansowe. Jest to praktyka popularna przede wszystkim wśród developerów, skupujących po kilka, a nawet kilkanaście mieszkań, jednak każdy, kto dysponuje budżetem na zakup mieszkania, bądź ma możliwość uzyskania kredytu na preferencyjnych warunkach, może spróbować swoich sił w zarabianiu na wynajmie nieruchomości. Umiejętny wybór lokalizacji oraz odremontowanie zakupionego M pozwoli nam cieszyć się z późniejszych zysków z jego wynajmu.

Szukasz porady ? zapraszamy do kontaktu

Podziel się ze znajomymi
Data: 17, 03 ,2020
Autor:  
Adam Jasiński
Wróć do bloga

Ostanie wpisy

Ranking biur nieruchomości w Poznaniu.
Sprawdź ranking biur nieruchomości w[...]
Czytaj dalej
Sprzedaż domu ze spadku - Poznań
Sprzedaż domu otrzymanego w spadku może być skomplikowana i czasochłonna, ponieważ składają się na nią pozwolenia, decyzje, testament, pozostałe[...]
Czytaj dalej
Jak biuro nieruchomości korzysta z nowej technologii spacerów 3D ?
W pracy profesjonalnego biura nieruchomości, wirtualne spacery to już nie kwestia przyszłości. Od momentu pojawienia się kryzysu pandemii wirusa covid-19[...]
Czytaj dalej
Biuro nieruchomości - AJLAND Real Estate (marka należąca do AJ Nieruchomości - Adam Jasiński)
60-321 Poznań
ul. Świerzawska 7/5

NIP: 778 138 36 59

REGON: 301111235

Ubezpieczenie nr polisy OC:
PON 00008192 PZU
facebook-squarelinkedin-squarephonefacebooklinkedinyoutube-playinstagramenvelope-square