HOME
 - 
blog
 - 
Gdzie w Poznaniu kupić mieszkanie na wynajem

Gdzie w Poznaniu kupić mieszkanie na wynajem

Duże miasta są miejscem niezwykle atrakcyjnym pod względem opłacalności inwestycji w mieszkanie. Kupienie nieruchomości z myślą o późniejszym jej wynajęciu może przynieść nie małe korzyści finansowe. Jest to praktyka popularna przede wszystkim wśród developerów, skupujących po kilka, a nawet kilkanaście mieszkań, jednak każdy, kto dysponuje budżetem na zakup mieszkania, bądź ma możliwość uzyskania kredytu na preferencyjnych warunkach, może spróbować swoich sił w zarabianiu na wynajmie nieruchomości.

Umiejętny wybór lokalizacji oraz odremontowanie zakupionego M pozwoli nam cieszyć się z późniejszych zysków z jego wynajmu.

Lokalizacja – element kluczowy

Dla wielu osób szukających mieszkania do wynajęcia ważne jest jego położenie. Poznań, jako duże miasto, posiada bardzo bogatą ofertę nieruchomości. Warto wziąć pod uwagę fakt, że różne osoby szukają bardzo różnych rozwiązań. Niekoniecznie to, co wydaje się nam atrakcyjne, będzie równie kuszące dla klienta. Ważne są m.in. takie kwestie jak łatwy dojazd do większości miejsc pracy znajdujących się w Poznaniu, dostęp do sklepów, aptek, placówek pocztowych i bankowych oraz barów i restauracji na miejscu, a także udogodnienia w postaci bliskiego sąsiedztwa komunikacji miejskiej.

Popularne będą zarówno mieszkania o małym metrażu, jak i te większe, w zależności od tego, kto będzie chciał w nich zamieszkać. Klientami będą zarówno studenci i młode osoby rozpoczynające pracę, i tu warto pomyśleć o lokalizacji blisko uczelni, jak i rodziny z dziećmi. Każda z tych grup będzie miała nieco inne oczekiwania. W przypadku rodzin należy wziąć pod uwagę łatwy dostęp do przedszkoli, szkół i przychodni. Tutaj bardziej popularne będą osiedla znajdujące się nieco dalej od centrum, za to posiadające wszystkie potrzebne placówki w swoim obrębie. W przypadku dzieci dla ich rodziców istotne są również tereny rekreacyjne, pełne zieleni, idealne do rodzinnego wypoczynku. Rodziny będą również zwracały baczniejszą uwagę na poziom bezpieczeństwa w bezpośrednim sąsiedztwie nieruchomości.

Popularne dzielnice

Jeżeli chodzi o łatwy dostęp do komunikacji miejskiej, to dzielnica Stare Miasto ma doskonałe wręcz połączenie z Centrum. Podobnie Winogrady i Piątkowo, gdzie dojeżdża Poznański Szybki Tramwaj (PST). Linia tramwajowa “Pestka” dociera też do Wildy, Winiar i Jeżyc. Co ważne tramwaje kursują często, a podróż przebiega bardzo szybko. Łazarz i Rataje natomiast posiadają nie tylko dostęp do PST, ale również do licznych linii autobusowych. Będzie to więc lokalizacja atrakcyjna dla osób pracujących i studiujących, którym zależy na codziennym, szybkim dostaniu się do centrum. Jeżeli chodzi bliskość terenów zielonych, to popularnością cieszy się Sołacz, willowa dzielnica znajdująca się blisko Parku Sołackiego o powierzchni prawie 15 ha, w którym są dwa piękne stawy. Podobnie Namarowice i Piątkowo, które są w pobliżu torfowiskowego rezerwatu przyrody Żurawiniec. Wilda i Śródka z kolei znajdują się w okolicy odpowiednio wyposażonych plaż nad rzeką Wartą. Są tam m.in. boiska i stanowiska do grillowania oraz cała niezbędna infrastruktura.

Ponadto ze Śródki łatwo dotrzeć do jeziora Maltańskiego, podobnie jak z Nowego Miasta. Dogodny dostęp do tego przepięknego, malowniczego miejsca wypoczynku jest też z dzielnic: Kiekrz, Strzeszyn i Jeżyce, skąd łatwo dostać się też nad jeziora: Kierskie, Strzeszyńskie i Rusałkę. W Poznaniu powstają też liczne nowe osiedla jak Polanka, czy Junikowo. W kwestiach bezpieczeństwa dobrą sławę mają Winogrady, Ławica i Podolany, źle natomiast mówi się o osiedlach: Wilda, Łazarz i Jeżyce, choć ostatnimi laty sytuacja znacznie się poprawiła.

Cena mieszkań

Rozpoczynając swoją przygodę w wynajmem mieszkań w celach zarobkowych niekoniecznie trzeba dysponować dużą kwotą na jego zakup. Małe mieszkania można nabyć już za nieco ponad 200000 zł. Są to jednopokojowe lokale z łazienka i aneksem kuchennym, idealne dla osób długo przebywających poza domem, np. w pracy, które nie potrzebują dużej przestrzeni, a jedynie miejsca do odpoczynku po męczącym dniu.

Jak widać, Poznań oferuje bardzo wiele możliwości różnym grupom społecznym. Warto dobrze przeanalizować sytuację przed zakupem mieszkania pod wynajem. Z pewnością większy potencjał stanowią osoby młode, które nie założyły jeszcze rodziny. Może to być co prawda wynajem krótkoterminowy, jednak mamy pewność, że zawsze znajdziemy kolejnego chętnego na wynajęcie naszej nieruchomości klienta. Wszystkie aspekty mają tutaj znaczenie i choć wiele zależy od budżetu, jakim dysponujemy, to nie jest to jedyne kryterium, jakim należy się kierować.

Szukasz porady ? zapraszamy do kontaktu

Podziel się ze znajomymi
Data: 17, 03 ,2020
Autor:  
Adam Jasiński
Wróć do bloga

Ostanie wpisy

Ranking biur nieruchomości w Poznaniu.
Sprawdź ranking biur nieruchomości w[...]
Czytaj dalej
Sprzedaż domu ze spadku - Poznań
Sprzedaż domu otrzymanego w spadku może być skomplikowana i czasochłonna, ponieważ składają się na nią pozwolenia, decyzje, testament, pozostałe[...]
Czytaj dalej
Jak biuro nieruchomości korzysta z nowej technologii spacerów 3D ?
W pracy profesjonalnego biura nieruchomości, wirtualne spacery to już nie kwestia przyszłości. Od momentu pojawienia się kryzysu pandemii wirusa covid-19[...]
Czytaj dalej
Biuro nieruchomości - AJLAND Real Estate (marka należąca do AJ Nieruchomości - Adam Jasiński)
60-321 Poznań
ul. Świerzawska 7/5

NIP: 778 138 36 59

REGON: 301111235

Ubezpieczenie nr polisy OC:
PON 00008192 PZU
facebook-squarelinkedin-squarephonefacebooklinkedinyoutube-playinstagramenvelope-square