HOME
 - 
blog
 - 
Jak biuro nieruchomości korzysta z nowej technologii spacerów 3D ?

Jak biuro nieruchomości korzysta z nowej technologii spacerów 3D ?

W pracy profesjonalnego biura nieruchomości, wirtualne spacery to już nie kwestia przyszłości. Od momentu pojawienia się kryzysu pandemii wirusa covid-19 oraz wprowadzenia ograniczeń wychodzenia z domu, to wirtualne spacery 3D, na dobre zagościły w większości biur nieruchomości. Olbrzymie znaczenie technologii 3D dla branży nieruchomości, również szybko zauważyły portale ogłoszeniowe typu: Otodom, Morizon, Nieruchomosci-online, Gratka czy Szybko.pl

Biuro nieruchomości — AJ Nieruchomości, od kilku lat korzysta z nowoczesnych technik prezentacji oferty, takich jak wirtualna rzeczywistość. Dzięki temu zwiększa atrakcyjność i ułatwia prezentację ofert nieruchomości. Poniżej przedstawiamy nasze doświadczenia w pracy z technologią 3D.

Technologia 3D to wyróżnik oferty i zaleta biura nieruchomości

Spacer 3D to cyfrowe, realistyczne odwzorowanie rzeczywistości pomieszczeń, wnętrz nieruchomości oraz otoczenia.

Opisując obrazowo to tak jakbyśmy byli w konkretnej nieruchomości i zwiedzali pomieszczenia, siedząc na przykład w domu przed ekranem monitora lub korzystając z dedykowanych okularów do oglądania spacerów 3D.

Jest to połączenie realistycznego obrazu z wieloma funkcjami pomagającymi wirtualnie zwiedzać wnętrza. Intuicyjna nawigacja dostarcza nieograniczone możliwości płynnego poruszania się po mieszkaniu, domu czy wnętrzach biura, co pozwala poczuć jego unikalny klimat bez konieczności wychodzenia z domu.

Biura nieruchomości, które korzystają z technologii 3D, tworzą silną przewagę marketingową oferty i oszczędzają czas klientów.

Jak działa wirtualny spacer 3D ?

Stworzenie spaceru w technologi 3D wymaga profesjonalnego sprzętu i doświadczonej obsługi. Wirtualny spacer jest przygotowywany z udziałem specjalnej kamery do skanowania wnętrz.

urządzenie do VR

Operator ustawia kamerę w odpowiednio wybranych miejscach wnętrza i poprzez obracanie się urządzenia wokół własnej osi, rejestruje panoramy sferyczne.

Po zeskanowaniu wszystkich miejsc panoramy są opracowywane przez oprogramowanie. System przygotowuje prezentacje z punktu wiedzenia osoby, która znajduję się w konkretnym miejscu wnętrza nieruchomości. Dzięki temu możemy rozglądać się na wszystkie strony i sprawdzić dokładniej niż na zdjęciach różne proporcje.

Jakie są atuty w usłudze biura nieruchomości korzystającego z 3D ?

Olbrzymią korzyścią dla klientów biur stosujących technologię 3D jest zwiedzanie wnętrza o każdej porze, bez konieczności wychodzenia z domu.

Inna zaleta to dodatkowe funkcje, które oferuje spacer 3D. Czyli m.in. widok bryły zeskanowanego wnętrza (budynku), widok rzutu pomieszczeń, możliwość uruchomienia automatycznego spaceru po wnętrzu, możliwość wykonania pomiarów pomieszczeń. Dodatkowo użytkownik, oglądając wnętrza, może zapoznać się z wyposażeniem, a także uzyskać informację na ich temat.

Sporą zaletą jest nieograniczony sposób oglądania wirtualnego spaceru, gdzie możemy przeglądać praktycznie na większości urządzeń mobilnych typu: tablet, smartfon oraz komputera wyposażonego w przeglądarkę internetową, a także na specjalnych okularach — goglach VR.

Jako Pośrednicy nieruchomości, często przeprowadzamy mini ankiety wśród naszych klientów. W 2019 roku pytaliśmy o ich odczucia z przeglądania naszych ofert przygotowanych w technologii 3D. Bardzo często wskazywali zalety, takie jak: możliwość dokładnego przeglądania oferty w zaciszu domowy, oszczędność czasu, dzięki możliwości wstępnej selekcji ofert z pozycji komputera, budowania w ich oczach pozytywnego i profesjonalnego wizerunku oferty oraz ułatwianie wyboru.

Jak przygotować wnętrze domu — mieszkania do stworzenia wirtualnego spaceru 3D ?

W naszej firmie proces przygotowanie nieruchomości do realizacji spaceru 3D, jest poprzedzony stworzeniem odpowiedniej strategii sprzedaży nieruchomości. Musimy przede wszystkim, przemyśleć jak chcemy zaprezentować nieruchomość, aby wyeksponować zalety. Wnętrza przygotowujemy podobnie jak do sesji zdjęciowych. Zatem usuwamy wszelkie prywatne zdjęcia, obrazy, kosmetyki, szczotki do zębów, płaszcze, pamiątkowe magnesy z lodówki, czyli minimalizujemy dodatki. Dodatkowo warto zastanowić się nad znaczącymi dodatkami typu cięte kwiaty, owoce i warzywa. Dzięki temu wzmocnimy pozytywny odbiór i w odpowiedni sposób oddamy wyjątkowy, przyjemny klimat wnętrz w spacerze 3D.

reklama biura nieruchomości
Podziel się ze znajomymi
Data: 16, 04 ,2020
Autor:  
Adam Jasiński
Wróć do bloga

Ostanie wpisy

Sprzedaż domu ze spadku - Poznań
Sprzedaż domu otrzymanego w spadku może być skomplikowana i czasochłonna, ponieważ składają się na nią pozwolenia, decyzje, testament, pozostałe[...]
Czytaj dalej
Jak biuro nieruchomości korzysta z nowej technologii spacerów 3D ?
W pracy profesjonalnego biura nieruchomości, wirtualne spacery to już nie kwestia przyszłości. Od momentu pojawienia się kryzysu pandemii wirusa covid-19[...]
Czytaj dalej
Jak pokolenia i kryzys zmieniają rynek nieruchomości w Polsce?
Świat stanął w miejscu, a COVID-19 na naszych oczach kreuje nową rzeczywistość. Wiele osób z niepokojem obserwuje światowe rynki, w tym branżę[...]
Czytaj dalej
Biuro nieruchomości - AJLAND Real Estate (marka należąca do AJ Nieruchomości - Adam Jasiński)
60-321 Poznań
ul. Świerzawska 7/5

NIP: 778 138 36 59

REGON: 301111235

Ubezpieczenie nr polisy OC:
PON 00008192 PZU
facebook-squarelinkedin-squarephonefacebooklinkedinyoutube-playinstagramenvelope-square