Mieszkania na sprzedaż w Poznaniu i okolicach

Rynek nieruchomości w Poznaniu i jego najbliższych okolicach, charakteryzuje się dość dużą stabilnością – od lat ceny sprzedaży mieszkań w Stolicy Wielkopolski są niezmiennie wysokie w porównaniu z resztą Kraju.

Zadowoleni właściciele nowego mieszkania w Poznaniu

Ostatnie dane z września 2018 r. mówią o wartościach ofertowych 6987 zł/m2 na rynku pierwotnym oraz 6786 zł/m2 na rynku wtórnym (raport Bankier.pl). Poznań znajduje się więc ciągle w pierwszej piątce najdroższych pod względem cen mieszkań miast polskich razem z Warszawą, Gdańskiem, Krakowem i Wrocławiem.

W obecnej sytuacji gospodarczej rynek nieruchomości w Wielkopolsce można określić jako trudny, zarówno dla właścicieli oferujących mieszkania na sprzedaż, jak i dla kupujących. Klienci poszukujący dogodnego lokum, a także zbywcy, chętnie korzystają z usług naszej firmy opierając się na długoletnim doświadczeniu licencjonowanych profesjonalistów, którzy zawsze chętnie pomogą dokonać optymalnego wyboru.

Doradzamy naszym klientom oferującym mieszkania na sprzedaż, dostosowanie nieruchomości do potrzeb określonej grupy docelowej. I tak, mieszkań niewielkich, zlokalizowanych w centrum miasta poszukują głównie osoby samotne, względnie bezdzietne pary oraz seniorzy. Ci ostatni rezygnują z droższych w eksploatacji, starszych i większych mieszkań na rzecz niższego czynszu w nowych i łatwej dostępności usług w śródmieściu. Z kolei rodziny z dziećmi rozglądają się za większymi mieszkaniami na obrzeżach miasta, najchętniej z ogródkiem, z infrastrukturą dostosowaną dla najmłodszych.

Podobnie jak sprzedający, również nabywcy mogą liczyć na konkretne i wartościowe doradztwo oraz fachową pomoc przy zakupie mieszkania.